Your Cart
Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
duzy szablon napis - duże szablony na ścianę

Dekoracje ścian – szablony

Dekorowanie ścian nie jest żadnym nowym pomysłem, bowiem malowanie wzorków na gładkim tle praktykowane było już przez nasze babcie. Do takiego celu tworzono nawet specjalne wałki malarskie, których powierzchnię jak w stemplu pokrywać wypukły motyw. Wałki takie można kupić do dziś, jeśli ktoś chce w swoim domu przywrócić klimat dawnych lat i stworzyć aranżację retro, jednak malowanie szlaczków wałkami jest nie tylko niemodne, ale i o wiele mniej ciekawe, niż tworzenie dekoracji za pomocą szablonów. Te ostatnie pozwalają na kreowanie wyjątkowych, unikalnych dekoracji, dalekich od monotonii i powtarzalności.

Malowanie wzorów za pomocą szablonów to technika doskonale znana wszystkim dzieciom, jednak w ich wydaniu powstające motywy są często mało dokładne i nie sprawdziłyby się w eleganckim wnętrzu. Nowoczesne, profesjonalnie przygotowane szablony to już zupełnie inne materiały oraz warstwa samoprzylepna, która świetnie przylega do ściany przez cały czas nanoszenia wzorów. Dzięki tej metodzie odwzorowany rysunek jest bardzo dokładny, a jego krawędzie wyraziste, ostre i bez rozmyć. To proste zadanie nie wymaga udziału specjalistów umożliwiając stworzenie w kilkanaście minut niepowtarzanej dekoracji na każdej ścianie każdego wnętrza.

Dekoracje ścian – szablony

Osoby tworzące dekoracje ścian szablony mogą wykorzystywać do wypełniania wolnych przestrzeni, które przyciągają uwagę w wypełnionym meblami i bibelotami otoczeniu. W kolekcji na stronie https://ornamentyka.pl/naklejki/szablony-malarskie/ można zobaczyć nie tylko przygotowane wzory do malowania, ale również podpatrzeć miejsca, w których takie ozdoby prezentują się najlepiej. Dla dużych motywów idealnym miejscem jest ściana nad łóżkiem, niską kanapą czy przystawionym do ściany stołem. Mniejsze szablony można wykorzystywać do wypełniania luk między meblami, drzwiami czy oknami, dodając wystrojowi nieco delikatności i elegancji.

Pozwalające tworzyć piękne dekoracje ścian szablony to szeroka gama tematyczna wzorów, które mają duże znaczenie dla samego klimatu wnętrza. Wśród nich można znaleźć wiele uniwersalnych dekoracji, jak chociażby motywy roślinne czy drzewa, które będą pasować do każdego wnętrza. Z drugiej strony nawet wśród tych z pozoru neutralnych znajdą się kompozycje o wyraźnym akcencie japońskim, chińskim czy też futurystyczne, abstrakcyjne, jak na przykład układy punktów tworzące wrażenie wypukłej kuli, lub falującej płaszczyzny. W kolekcji znalazły się też szablony patriotyczne, które można wykorzystać do dekorowania pomieszczeń o charakterze publicznym oraz bardzo nowoczesne i ciekawe napisy.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę i nasycenie koloru

Polska firmia

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem