Your Cart
Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
naklejki na ścianę kwiat

Szablony kwiaty – natura na twojej ścianie, piękne wzory

Szablony malarskie należą do wyjątkowo ciekawych i bardzo praktycznych narzędzi, przeznaczonych do samodzielnego tworzenia dekoracji na ścianach. Malowanie odręczne sporadycznie przynosi korzystne efekty zwłaszcza, jeśli nie ma się zacięcia artystycznego i przede wszystkim wprawy w takich pracach. Dzięki motywowi wyciętemu w szablonie zadanie bywa proste i może być wykonane nawet przez laika, pozwalając oszczędzać koszty i samodzielnie tworzyć coś, co będzie potem prawdziwym powodem do dumy i satysfakcji. Szablon jest samoprzylepny, więc świetnie trzyma się powierzchni ściany, a wypełnianie wolnych przestrzeni nie sprawia kłopotu gwarantując piękne efekty.

Jednym z popularniejszych motywów wykorzystywanych w szablonach są kwiaty, które mają to do siebie, że bywają uniwersalne i zawsze będą pasować do wnętrza. Nie ma znaczenia, czy wystrój stworzono w stylu rustykalnym, orientalnym czy skandynawskim – każda aranżacja współistnieje doskonale z motywami roślinnymi, które trzeba jedynie dopasować wielkością i kolorem. Malowanie przy pomocy szablonu stwarza pod tym względem sporo możliwości zależnie od tego, czy motyw dekoracyjny ma się wyróżniać czy wtapiać w tło, dlatego wybór odpowiedniego koloru farby jest tu tak istotny. Jeśli malowane kwiaty maja tworzyć barwny akcent tonacja powinny być dopasowane do innych detali we wnętrzu.

Kwiaty szablony to przede wszystkim wspomniana już ogromna uniwersalność, jednak pomimo niej warto też zwrócić uwagę na to, że motywy kwiatowe również mogą nawiązywać do różnych stylów i podkreślać je lub wręcz przeciwnie – stanowić pierwiastek kontrastowy.

 

Chodzi tu przede wszystkim o gatunki, bo przecież nawet osoba niewtajemniczona w zasady aranżacji doskonale wie, iż rumianki czy maki to nawiązanie do klimatów wiejskich, a róże czy orchidee są przykładem elegancji i wyszukanego stylu. Wśród propozycji można też znaleźć kwiaty szablony stylizowane – nowoczesne, wręcz futurystyczne, proste grafiki do prostych wnętrz, albo skomplikowane ornamenty w typowo orientalnym klimacie.

Szablony kwiaty

Kwiaty szablony to bardzo szeroka kategoria dekoracji, dzięki którym – poza wprowadzaniem pewnego naturalnego akcentu, albo nawiązywaniem do określonych klimatów wiejskich czy luksusowych – można też tworzyć całe kompozycje dekoracji. Jeden szablon pozwala na wykonanie tylko jednego wzoru na ścianie, ale jeśli naszym marzeniem jest cała łąka na ścianie w salonie lub w dziecięcym pokoju, nie ma przeszkód przed zamówieniem kilku szablonów i wykonaniem złożonej dekoracji. Kwiatowe dekoracje będą się pięknie prezentować w każdym pomieszczeniu, również w łazience i pokoju dziecka.

szablony z motywami roślinnymi znajdziesz tutaj https://ornamentyka.pl/naklejki/szablony-rosliny/

 

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę i nasycenie koloru

Polska firmia

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem