Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
naklejka tubylec

Naklejki afrykańskie motywy

Tematyka egzotyczna, głównie orientalna pojawiła się w dekoracji wnętrz już kilkanaście lat temu, często przyjmując nieco ekstremalne formy. Szczególnym jej przejawem było urządzanie wnętrz w stylu japońskim, gdzie tradycyjne meble zastępowano niskimi stoliczkami i poduszkami, a ścienne dekoracje obfitowały w japońskie motywy. Szybko przekonaliśmy się jednak, że przy słusznym wzroście Europejczyków nie potrafimy jeść pałeczkami siedząc po turecku na podłodze, a przynajmniej nie podczas codziennych posiłków, dlatego styl powoli przeminął. Nie przeminęła jednak fascynacja orientem oraz zdobywającą coraz większe uznanie Afryka.

 

Motywy afrykańskie w dekoracji wnętrz stanowią ciekawy i bardzo wymowny akcent. Często jeden element przy wykorzystaniu odpowiedniej kolorystyki pomieszczenia potrafi diametralnie zmienić jego charakter. Nie potrzeba też wielkich i kosztownych dekoracji, ściennych fototapet lub obrazów, bowiem podobne zadanie spełnią z powodzeniem ścienne naklejki. Wśród propozycji, jakie można znaleźć w sklepach są zarówno te z kategorii egipskich, nawiązujące do prehistorii, faraonów, piramid czy charakterystycznych płaskich rysunków, jak i bardziej współczesne. Naklejki w tym stylu to zarówno elementy kulturowe, afrykańskie postacie, stroje plemienne, jak i dzika nieujarzmiona przyroda. Zobacz naklejkę z motywem Afrykańskiej wojowniczki: https://ornamentyka.pl/sklep/naklejki-na-sciany-afrykanska-wojowniczka/

 

O zaletach naklejek ściennych nie trzeba zapewne nikogo przekonywać. Niedrogie, proste w aplikacji pozwalają na szybką zmianę wystroju, a kiedy się już znudzą, można je w kilka minut usunąć zastępując innym wzorem. W tej kategorii dekoracji znalazło się też miejsce na motywy afrykańskie. Przykładem jest wzór kobiet w tradycyjnych strojach.
Motywy afrykańskie na naklejkach tworzą ciekawy klimat we wnętrzu i wcale nie musi to być aranżacja w odcieniach żółto-brązowych.

 

Naklejkę można zamówić w dowolnym kolorze i chociaż najbardziej z afrykańskimi klimatami kojarzy się właśnie brąz to zależnie od aranżacji na ciemnych ścianach pięknie zaprezentuje się naklejka w kolorze żółtym, złotym, beżowym lub pomarańczowym. Można ją też dobierać na zasadzie podobieństwa, dopasowując do o kilka tonów jaśniejszej farby podkładu. Z powodzeniem można też stworzyć w salonie czy jadalni Afrykę zieloną, a zamiast postaci kobiecych nakleić na płaszczyźnie ściany sylwetkę tygrysa lub pasiaste zebry. Te ostatnie to także atrakcyjny dodatek do stylizacji czarno-białej.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę i nasycenie koloru

Polska firmia

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem