Your Cart
Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
laminat bambusy

Naklejki bambusy – oryginalna dekoracja ściany w domu

Bambus to niezwykła egzotyczna trawa, która dzięki swojej mocy potrafi rosnąć do kilkunastu metrów w górę, tworząc formacje do złudzenia przypominające lasy. Na tym polega jej niezwykłość, że w rzeczywistości są one łąką, na której człowiek nabiera rangi małej mrówki, ginącej w zielonej gęstwinie. Potęga natury w bambusach przejawia się też w inny sposób. Rośliny te są nie tylko wyjątkowo wytrzymałe, ale również zdrowe, dzięki czemu zajęły zaszczytne miejsce we wschodniej medycynie, kuchni i kulturze. Zapożyczone z niej dziś pojawiają się w tradycyjnych domach, jako motywy o specyficznej wymowie nawiązującej do filozofii wschodu oraz relaksujących terapii SPA.

W takim ujęciu naklejki bambusy są idealnym dodatkiem zarówno do sypialni, jak i do kuchni czy łazienki. Wiele zależy od tego, w jakim kontekście motyw pojawi się na dekoracji. Kompozycja złożona z zielonych pędów pozbawionych liści to przykład powtarzalnego rytmu świetnie sprawdzający się wszędzie tam, gdzie potrzebne są nieproporcjonalne długie pasma wzoru, czyli na ścianach nad kuchennymi blatami, w wąskich przestrzeniach nad niskimi szafkami, na szafkach i ich obudowach czy nad wanną w łazience. Naklejki tego typu zastąpią też matę nad kanapą, która służy zazwyczaj do ochrony ściany przed zabrudzeniem zwłaszcza, jeśli właściciel łóżka ma zwyczaj dotykać jej przez sen. Tutaj kupisz naklejkę z bambusem: https://ornamentyka.pl/sklep/tatuaz-scienny-bambusy/

Naklejki bambusy umieszczone w sąsiedztwie gładkich rzecznych kamieni, leniwie płynącej wody, idealnie gładkiego piasku czy olejków aromatycznych to dekoracje nawiązujące do tematyki SPA, a więc dedykowane przede wszystkim łazienkom, a także nastrojowym kobiecym sypialniom, w których panie spędzają czas na poobiednim odpoczynku i odbywają swoje kosmetyczno-pielęgnujące rytuały. Ta specyficzna dedykacja nie oznacza jednak, że pomysłu nie można wykorzystać w kuchni, albo innych domowych pomieszczeniach, w których przyda się taki nastrojowy, relaksujący, biało-zielony dodatek.

Naklejki z motywem bambusowym mogą też prezentować kompozycje złożone z liści, bogate w kolor zielony, delikatniejsze i bardziej subtelne od sztywnych prostych łodyg. Pomimo pewnej jednolitości tematyki tego rodzaju dekoracje są zróżnicowane, a o ich rozmaitości stanowi przede wszystkim proporcja zieleni i bieli, a także dodatek innych akcentów w postaci kamieni, wody, kwiatów czy buteleczek z olejkami. Wszystkie bambusowe naklejki jednak przez swoje nawiązanie do konkretnego tematu są w swoim charakterze spokojne, nastrojowe i relaksujące wprowadzając do wnętrza harmonię.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę i nasycenie koloru

Polska firmia

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem