Your Cart
20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
naklejka na ścianę polne kwiaty

Naklejki na ścianę drzewo lub kwiaty – modna ozdoba wnętrza

Motywy roślinne to specyficzna kategoria dekoracji, którą z powodzeniem można zaliczyć do uniwersalnych. Nie ma znaczenia ani miejsce, ani styl, ani kolorystyka aranżacji wnętrza, bowiem zarówno kwiaty, jak i drzewa pasują wszędzie. Tematyka jest wprawdzie wszechstronna pod względem miejsca wykorzystania, ale ograniczenia stawia rodzaj dekoracji. Nie wszędzie pasuje fototapeta z żółtym słonecznikiem, albo obraz z lawendą. Znacznie więcej możliwości w tym zakresie stwarzają ścienne naklejki stylizowane na motywy roślinne w wielu różnych formach, wielkościach i kolorach.

Zaletą naklejek decydującą o ich uniwersalności jest jednostajna kolorystyka, która nie tylko może być dopasowana do ogólnego wystroju, ale też nie będzie krzykliwa i rażąca. Odpowiednio dobrany kolor kwalifikuje taką dekorację nawet do wnętrz oficjalnych, miejsc publicznych, w których obowiązuje pewien poziom ogólności i umiaru. Naklejki drukuje się w wielu różnych barwach i wymiarach pasujących do przeznaczonego im miejsca. Dodając do koloru motyw roślinny można zauważyć, że jest on też ograniczony pod względem detali, nieprzeładowany i gustowny, a więc również uniwersalny, nadający się do większości wnętrz.

Naklejki na ścianę drzewo lub kwiaty zaprezentowane na https://ornamentyka.pl/naklejki/naklejki-roslinne/ są przykładem zastosowania tego typu dekoracji na ścianach salonów i sypialni, oraz możliwości doboru kolorystyki wzoru do podłoża, na którym jest on umieszczany. Wbrew pozorom motyw drzewa nie musi być ani zielony ani brązowy, jak to bywa w naturze. Zasady aranżacji dopuszczają każdy dostępny odcień pod warunkiem, że będzie on odpowiednio dobrany do tła i aranżacji wnętrza. Przykładowo wnętrze urządzone w kolorze żółtym może zostać uzupełnione o motyw zielony, ale również czerwony i pomarańczowy.

Umieszczenie naklejki z wizerunkiem drzewa na dużej powierzchni ściany jest doskonałym sposobem na wypełnienie wolnej przestrzeni. Dzięki możliwości modyfikowania położenia gałęzi takie wzory są też idealne do miejsc, w których trzeba wypełnić łuk czy przestrzeń o nietypowym kształcie. Podobne zalety posiadają też wzory pojedynczych gałęzi – pustych, z liśćmi, kwiatami czy małymi ptaszkami. Z kolei motywy kwiatowe dają nieograniczone możliwości tworzenia układu wzoru, który może przyjąć dowolną formę geometryczną.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę i nasycenie koloru

Polska firmia

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem