Your Cart
20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
dekoracje do cukierni

Naklejki na ścianę do kuchni – ciekawe pomysły dekoracji

Nowoczesne kuchnie nie należą już do ciasnych i dzięki ograniczonej przestrzeni urządzanych bardzo skromnie. Wprawdzie wiele osób wciąż jeszcze mieszka w budownictwie zbiorowym z wielkiej płyty, gdzie każdy metr powierzchni bywa bezcenny, ale nowoczesne bloki i coraz popularniejsze domy jednorodzinne to całkiem odmienny standard wnętrz. Skoro dysponuje się większą powierzchnią można w niej poszaleć zarówno z wyposażeniem, jak i dekoracjami. Całkowicie nowym, nietypowym, ale bardzo efektownym i stwarzającym wiele możliwości aranżacyjnych jest wykorzystanie samoprzylepnych kolorowych naklejek.

Naklejki na ścianę do kuchni

Miejscem idealnym na tego typu dekoracje jest ściana pomiędzy dolnym i górnym ciągiem kuchennych szafek, albo – w kuchniach, w których wstawia się samodzielne szafki z blatem roboczym – nad powierzchnią tego blatu. Kolorowe motywy nie tylko będą bardzo dekoracyjne, ale wykonane z wyjątkowych materiałów spełnią swoje zadanie równie dobrze, jak płytki ceramiczne. Poza tym nad płytkami mają tę zaletę, że nie wymagają kompleksowego remontu, skuwania ścian i problematycznego dopasowywania glazury. Naklejki umieszcza się na ścianie znacznie szybciej i nie wymagają często nawet odsuwania mebli.

 

Zaprezentowane w kolekcji na stronie naklejki na ścianę do kuchni https://ornamentyka.pl/naklejki/naklejki-do-kuchni/ to przykład ogromnego zróżnicowania wzorów. Można je dopasowywać do ogólnej kolorystyki kuchni, albo do jej konkretnego stylu, jeśli taki został wybrany we wnętrzu. Przykładem jest motyw żółtych polnych kwiatów czy słoneczników idealnych do kuchni rustykalnej, czy też kompozycja z kolorowych puszek słynnej zupy pomidorowej Campbells, która zrobiła furorę w okresie wkraczania na scenę sztuki pop art. Naklejka z takim motywem będzie ciekawym dopełnieniem kuchni w stylu vintage.

 

Naklejki w kuchennym wnętrzu mogą być tym detalem dekoracyjnym, który całkowicie zmieni wygląd pomieszczenia.

Stonowane kolory mebli, pastelowe ściany i biały sprzęt AGD nabiorą wyrazu, jeśli za towarzystwo posłuży im kompozycja z kieliszków wina, czerwonych wisienek albo soczyście zielonej trawy. Nawet niewielki element dekoracyjny w intensywnym kolorze, umieszczony nad pojedynczym blatem, na lodówce czy drzwiach wejściowych ożywi wnętrze i nada mu charakteru. Zaleta naklejek kuchennych jest też łatwość ich aplikacji i możliwość szybkiej zmiany na inny wzór, jeśli kupi się nowe meble, albo motyw się po prostu znudzi.

Szukasz dekoracji do kuchni? Sprawdź ofertę w naszych sklepach:

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę i nasycenie koloru

Polska firmia

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem