Your Cart
20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
dekoracje z typografią

Naklejki, szablony – napisy

Naklejki i szablony to dekoracje, które pozwalają na osiągnięcie podobnego efektu wizualnego przy zastosowaniu nieco innej techniki wykonania. W przybliżeniu niezbędne do wykonania dekoracji materiały można opisać, jako dwie części tego samego wzoru z tym, że wycięty z folii samoprzylepnej wzór jest naklejką, a pozostała część z widocznym otworem po wzorze stanowi szablon do malowania tego samego motywu. W rzeczywistości technika wykonania naklejek z napisami i szablonów jest nieco bardziej skomplikowana, ale efekt pozostaje ten sam. Zarówno jedne, jak i drugie dekoracje mają wiele zalet wykorzystywanych w aranżacji wnętrz.

W kolekcji, jaką można znaleźć na stronie https://ornamentyka.pl/naklejki/szablony-napisy/ zaprezentowała się szczególna grupa dekoracji, obejmująca naklejki, szablony – napisy. Wykorzystanie liternictwa, a także całych słów i zdań o określonej treści jest nowym trendem w aranżacji wnętrz, jednak jego nowoczesność oraz sposób „przemawiania” do odbiorcy bywają cennymi cechami, pozwalającymi na tworzenie ciekawych kompozycji. Dzięki jasnemu przekazowi, jaki niesie ze sobą napis można kształtować klimat pomieszczenia akcentując jego rodzinny charakter, podkreślając uczucia lub wyrażając swoje poglądy na poważnie czy też w formie żartobliwej.

Naklejki, szablony – napisy

Napisy stanowiące tematykę takich dekoracji to szeroka gama wzorów o różnorodnym zabarwieniu emocjonalnym, począwszy od treści neutralnych po bardzo osobiste. Ponieważ większość naklejek i szablonów jest do siebie w dużym stopniu podobna graficznie najważniejszym elementem decydującym o ich umieszczeniu na ścianie jest właśnie treść. To ona decyduje, czy dekoracja wzmocni domowy klimat i zakomunikuje gościom ważność rodzinnej atmosfery, albo podkreśli moc uczuć łączących partnerów. Ciekawą kategorię napisów na ściany stanowią teksty motywacyjne, które w większości mają pozytywny, ale neutralny charakter i mogą być wykorzystywane w każdym wnętrzu.

Naklejki, szablony – napisy to dekoracje bardzo proste w wykonaniu, niewymagające udziału ekipy specjalistów i możliwe do wykonania samodzielnie. Różnica pomiędzy szablonami i naklejkami jest znacząca pomimo, ze na ścianie powstaje podobna w stylu dekoracja. Szablony przeznaczone s do bezpośredniego malowania na ścianie wyciętego wzoru, a ich niewątpliwym atutem bywa trwałość dekoracji oraz możliwość perfekcyjnego dobrania koloru farby. Naklejki to dekoracje znacznie tańsze, bo nie wymagają zakupu farby, a także czyste i mniej problematyczne w wykonaniu, bowiem wystarczy jedynie umieścić je na powierzchni ściany. Ilość kolorów dostępna jest tylko w wybranej gamie ze sklepowej palety.

 

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę i nasycenie koloru

Polska firmia

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem