Your Cart
Wiosenne porządki! Odmień wnętrze i złap 30% rabatu z kodem: WIOSNA
Podaj w koszyku kod: WIOSNA
-30%
postacie kobiet naklejka

Ornamenty ścienne – naklejki dekoracyjne na ścianę

Dekorowanie ścian we wnętrzach nie jest modą ostatnich lat, ponieważ już od stuleci w domach wieszało się różne ozdoby, mniej czy bardziej prymitywne zależnie od czasów, środowiska i kultury. W niektórych kręgach dekorowanie mieszkań mało wyjątkowe znaczenie wiążąc się z wierzeniami, poczuciem ochrony przez bóstwa, bezpieczeństwa, zdrowia czy urodzaju. Dziś dekoracje są nie tylko o wiele piękniejsze, ale też mają charakter bardziej nastawiony na zdobienie, dlatego nie ograniczają do konkretnych motywów czy tematów. W długim szeregu ściennych ozdób ważną rolę odgrywają ornamenty.

Ornamenty w znacznym stopniu przypominają dawne naskalne rysunki pierwotnych plemion, nieco poprawione w formie, udoskonalone, a w wielu wypadkach doprowadzone do kaligraficznej perfekcji. W przeszłości pojawiały się one często zarówno w architekturze, jak i w księgach czy na ilustracjach. Dziś w formie naklejek trafiły na ściany wnętrz stanowiąc prosty, niedrogi, ale niezwykle atrakcyjny sposób na wyróżnienie wystroju. Z założenia motywy ornamentów nie są realistyczne, a jedynie nawiązujące do rzeczywistości jestem w kategorii ściennych dekoracji pojawiają się zarówno te fantazyjne, jak i bardzo precyzyjne.

Każdy z ornamentów charakteryzuje się jednorodną kolorystyką, co można poczytać za plus takiej ozdoby, ponieważ może dobrze komunikować się z innymi elementami wnętrza nie zakłócając wystroju, a jedynie go dopełniając. Ornament w założeniu ma stanowić dyskretną dekorację, element, który łamie gładką plamę pustej ściany wprowadzając albo inny kolor, albo barwę o kilka tonów jaśniejszą lub ciemniejszą od tła ściany. Naklejka ornamentowa może również podsuwać obserwatorowi pewne oczywiste skojarzenia, jak kobiety afrykańskie, wizerunek lwa czy tropikalnej palmy nawiązujące do klimatów Czarnego Lądu.

Na stronie https://ornamentyka.pl/naklejki/naklejki-na-sciany/ można znaleźć wiele takich ornamentowych naklejek zarówno w typowej formie motywów roślinnych, gałązek, kwiatków czy skomplikowanych zawijasów, jak i w postaci konkretnych realnych kształtów. Do tych ostatnich zaliczają się drzewa, zwierzęta, postacie ludzkie, znane symbole, litery, kompozycje graficzne i wiele innych. Każda z nich może być wykonana w jednym z wybranych kolorów dopasowując się w ten sposób do już wykonanej aranżacji wnętrza. Ornamenty można umieszczać na ścianach pojedynczo, tworzyć grupy lub szlaki tworząc tym samym niepowtarzalną dekorację.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę i nasycenie koloru

Polska firmia

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem