Your Cart
20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
naklejka panorama miasta

Ozdabianie ścian rożnymi wzorami i technikami

Remont mieszkania czy konieczność jego wyposażenia po zakupie nowego lokum, najczęściej w tzw. developerskim stanie surowym oznaczają potrzebę starannego zaplanowania designu. Składa się na niego nie tylko wybór odpowiednich materiałów, wzorów i stylu wnętrz, ale również sposób ich udekorowania. Bibeloty, obrazki, detale dekoracyjne są nie tylko przysłowiową kropką nad I, ale również świadczą o guście właścicieli, ich zamiłowaniu do domowego ciepła, określonej kultury czy klimatu. Jednym słowem detale dekoracyjne są sposobem na wyrażenie siebie. Dotyczy to również dekorowania ścian.

Wśród ciekawszych, niedrogich i i łatwych w wykonaniu dekoracji ścian znalazły się naklejki, tatuaże ścienne i szablony malarskie. Każda z tych kategorii dekoracji pozwala na osiągnięcie podobnego efektu, za pomocą nieco innej techniki. Wybór tej odpowiedniej zależy przede wszystkim od tego czy ozdoba ma być trwała i pozostać na ścianie przez wiele lat, czy będzie usuwana po pewnym okresie z uwagi na zmianę wystroju czy kolejny remont. Ozdoby malowane przy pomocy szablonu pozostają na ścianie tak długo, póki nie pokryje się ich kolejna warstwa farby, podczas gdy naklejki można szybko usunąć.

Dekorowanie ścian wzorami naklejanymi lub malowanymi wymaga odpowiedniego wyboru motywu. Każdy detal wprowadza do wnętrza określony styl, nawiązuje do konkretnej kultury, regionu świata czy upodobań. Przykładowo postać egipskiego bóstwa to element egzotyki narzucający też pewną skromność i surowość wyposażenia wnętrza. Z kolei kontrastowe kwiatowe ornamenty będą kojarzyć się z eleganckimi pałacami weneckich dożów, albo ze stylizacją retro, którą podkreśli też wizerunek Marylin Monroe. Znacznie bardziej uniwersalne są motywy kwiatowe, roślinne, drzewa, trawy, ptaki w naturalnej formie, które pasują do większości wnętrz.

Dekorowanie ścian to nie tylko sposób na urozmaicenie wystroju, ale również ciekawa i kreatywna zabawa, dzięki której można samodzielnie wykazać się zmysłem artystycznym. Naklejki są proste w nanoszeniu i równie proste w usuwaniu, dlatego kiedy się znudzą, szybko można zmienić design. Wzory zaprezentowane na stronie https://ornamentyka.pl/naklejki/naklejki-na-sciany/ staną się inspiracją do poszukiwania własnych pomysłów na aranżację i wypełnienie wolnych przestrzeni, a dzięki opcji drukowania w wielu różnych kolorach i wymiarach nie ma problemu z dobraniem motywu odpowiedniego do wnętrza.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę i nasycenie koloru

Polska firmia

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem