Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
samoprzylepne dekoracje - samoprzylepna naklejka na drzwi

Samoprzylepne dekoracje – wygodne naklejki na ścianę

Dekorowanie wnętrz to ważny element tworzenia stylizacji, która właśnie dzięki takim detalom, jak obrazy, naklejki czy fototapety zyskuje konkretny charakter. Dekoracje sprawiają, że wnętrze przestaje być zimne i nabiera osobowości, zazwyczaj odzwierciedlającej gusta, zainteresowania czy charaktery domowników. Do ciekawszych i bardziej praktycznych w wykorzystaniu zaliczają się nowoczesne samoprzylepne dekoracje, które stanowią szeroką kategorię tematyczną produktów o bardzo zróżnicowanym przeznaczeniu. Dzięki nim tworzenie wystroju jest prostsze i z pewnością też mniej kosztowne, a efekt niewspółmierny do wkładu pracy.

Samoprzylepne dekoracje to pojęcie bardzo szerokie, w sensie ogólnym odnoszące się do wszystkiego, co można przytwierdzić do ściany bez korzystania z gwoździ, młotka, wkrętów czy kleju. Tego rodzaju materiały można podzielić na wielokolorowe obrazy o dużych powierzchniach oraz jednobarwne ornamenty, ale również na dekoracje przeznaczone do zdobienia ścian, mebli, drzwi czy szyb. Te kategorie w pewien sposób łączą się i przeplatają, bowiem na przykład ten sam motyw drzewa może pojawić się na naklejce ściennej i na folii do dekoracji szkła zależnie od tego, jakim kolorem i na jakim podkładzie zostanie wydrukowany.

Samoprzylepne dekoracje

Dekoracje samoprzylepne można wykorzystać niemal w każdym miejscu, które posiada wystarczająco gładką powierzchnię, aby utrzymał się na niej klej i której duża chropowatość nie będzie widoczna przez warstwę naniesionego materiału. Naklejki winylowe nie są cienkie, dlatego z powodzeniem zniwelują nierówności tynku, jednak, jeśli ozdoba naklejana jest na kafelki z pewnością będzie na niej widoczny zarys płytek. Takie dekoracje są idealnym zastępstwem glazury nad kuchennymi blatami, gdzie mogą być naklejane bezpośrednio na ścianę lub pod specjalnym szklanym panelem, przez który jest widoczny nadrukowany wzór. Taki rodzaj naklejki warstwę przylepną posiada od strony nadruku. Tutaj znajdziesz najpiękniejsze naklejki na ściany i nie tylko: https://ornamentyka.pl/naklejki/naklejki-na-sciany/

Do samoprzylepnych dekoracji zaliczają się także nowoczesne fototapety, które pojawiają się w ofercie sklepów już z naniesioną warstwą kleju. Takie ozdoby bywają łatwe do umieszczenia na ścianie, bowiem wystarczy namoczyć powierzchnie a zanim przyklejana fototapeta przylgnie na dobre można ją jeszcze długo układać i przesuwać, aż do idealnego położenia. Nieco więcej dokładności wymagają samoprzylepne naklejki na meble i folie okienne – witrażowe, szronione czy kolorowe. Mówiąc o samoprzylepnych dekoracjach warto też wspomnieć o tych do pokoików dziecięcych, kolorowych, nawiązujących tematyką do świata przyrody czy znanych bajek.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę i nasycenie koloru

Polska firmia

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem