Your Cart
20% taniej wszystkie dekoracje. Skorzystaj z kodu PROMO20 i ciesz się specjalnym rabatem! 🎉🍁
podaj w koszyku kod PROMO20
-20%
szablon drzewa do malowania - szablon malarski stylizowane drzewo

Szablon drzewa do malowania – zobacz koniecznie

Szablony malarskie są bardzo komfortowym sposobem na wykonanie dekoracji ściennej w idealnie dobranym kolorze, wielkości i tematyce pasującej do wystroju wnętrza. Dzięki specjalnej samoprzylepnej folii można nakleić taki wzór na ścianę, a następnie wypełniając puste przestrzenie namalować nawet bardzo skomplikowany motyw. Taka dekoracja jest prosta do wykonania, niedroga i nie wymaga udziału fachowca, a dzięki odpowiedniemu doborowi tematu może być niezwykłym, designerskim elementem ozdobnym salonu, sypialni czy przedpokoju. Jednym z ciekawszych i zarazem uniwersalnych jest z pewnością szablon z motywem drzewa.

Szablon drzewa do malowania

Drzewo to motyw o charakterze uniwersalnym, bowiem z uwagi na swoje pochodzenie może być wykorzystany zarówno w pomieszczeniach oficjalnych, jak i w domach mieszkalnych czy restauracjach. Dzięki możliwości modyfikacji wzoru będzie on odpowiedni do stylizacji bardzo nowoczesnych, a także do wnętrz retro i w każdym innym stylu dekoratorskim. Wśród różnych propozycji znajdą się także te bardziej abstrakcyjne, będące bardziej symboliką drzewa niż jego realnym odwzorowaniem. Przykładem tych ostatnich może być szablon drzewa z zakładki https://ornamentyka.pl/sklep/szablon-malarski-drzewo-3/, który stanowi takie odwzorowanie elementu otaczającego nas świata.

Przedstawiony motyw drzewa powstał z zachowaniem wszystkich najistotniejszych elementów, jak liście, kwiaty, motyle czy ptaki, ale umieszczonych w regularnym kręgu korony i swoimi kształtami bardziej pobudzającymi wyobraźnię. Specyficzne kształty ptaków czy regularne kręgi kwiatków bardziej przypominają dziecięce wycinanki niż prawdziwe twory natury. Ta symbolika jest cechą, dzięki której właśnie ten szablon drzewa doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach dziecięcych, młodzieżowych oraz w lokalach, w których wykorzystano nowoczesny styl aranżacji. Dodatkowym elementem podkreślającym tę nowoczesność może być namalowane wzoru w jednym z nietypowych kolorów.

Zaletą szablonu przedstawiającego drzewo genealogiczne jest to, że z powodzeniem można dostosować jego parametry do wielkości powierzchni, na której ma się znaleźć dekoracja. Drzewa z natury są duże, dlatego dobrze będą wyglądać na pustej, pozbawionej ozdób i mebli ścianie salonu, albo w przestronnym przedpokoju. Atutem jest również opcja dokładnego dopasowania odcienia farby, dzięki czemu motyw zintegruje się z wystrojem i jego kolorystyką. Przykładowo, jeśli wnętrze urządzane jest w kolorze ecru z brązowymi dodatkami, to motyw w brązowym kolorze będzie pasował idealnie, natomiast w aranżacji białej z fioletem i zielenią sprawdzi się drzewo w jednym z tych dwóch odcieni.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę i nasycenie koloru

Polska firmia

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem