Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
naklejki w tym domu

Szablony do ozdabiania ścian z różnymi motywami

Szablony malarskie to pomysł przeniesiony do dekoracji wnętrz z plastyki, która od niepamiętnych czasów wykorzystywała wycinane z kartonu czy tworzyw sztucznych wzory do malowania liter lub kształtów na rożnych materiałach. Ta sama metoda okazuje się bardzo przydatna w ozdabianiu farbami powierzchni ścian z tym, że motywy są większe, bardziej szczegółowe i wykonane z samoprzylepnych materiałów, dzięki czemu znacznie łatwiej jest wypełniać wolne przestrzenie wybranym kolorem farby. Szablony do ozdabiania ścian są też tematycznie dostosowane do potrzeb aranżacji wnętrz przedstawiając motywy, które najlepiej komponują się z takimi miejscami.

Dekorowanie ścian za pomocą szablonu stwarza wiele różnych możliwości, ponieważ sam wzorzec nie narzuca kolorystyki dekoracji, ani jej umiejscowienia na ścianie. Decydować można też o wymiarach szablonu, dlatego to samo drzewo może zajmować większość pustej ściany w pokoju lub być dyskretnym elementem wypełniającym niewielką niszę między szafami czy oknami. Ilość dostępnych wzorów jest spora, obejmując zarówno tematykę roślinną i zwierzęcą, jak i różnego rodzaju przedmioty, symbole nawiązujące do konkretnej kultury, postacie, budynki, kompozycje figuralne i ornamenty oraz wiele innych ciekawych pomysłów, dzięki którym prosty wystrój zostaje zwieńczony ozdobnym elementem na podobieństwo lamówki czy falbany u sukienki.

Szablony do ozdabiania ścian

Szablony do malowania ścian pozwalają na dowolne dopasowanie koloru motywu do wystroju pomieszczenia. Zasada doboru może się opierać na kontraście lub harmonii. W pierwszym przypadku motyw malowany jest kolorem widocznym z daleka, wyraźnie się wyróżniającym i dominującym w pomieszczeniu. Przykładem są czarne lub czerwone motywy na jasnej – białej lub kremowej ścianie. Takie rozwiązanie to wprowadzanie mocnego akcentu kolorystycznego, który łamie monotonię pastelowych pomieszczeń. Z kolei kolor harmonijny to taki, który od tła ściany różni się kilkoma tonami lub pochodzi z sąsiedztwa na palecie barw. Ten sposób dekoracji ma jedynie wypełnić przestrzeń bez zakłócania jej rytmu, albo wprowadzić określony akcent – na przykład orientalny, techniczny czy przyrodniczy.

Z szablonami uzupełnianie pustki we wnętrzu, łamanie jej monotonii, wprowadzanie akcentu o konkretnym charakterze jest bardzo proste. Wystarczy jedyne motyw tygrysa lub afrykańskich postaci, aby proste żółto-pomarańczowe wnętrze zmieniło się w upalną Afrykę. Wystarczy subtelna gałąź krzewu z siedzącymi na niej ptakami, aby pomieszczenie zmieniło się w bardziej romantyczne i przytulne. Japońskie litery, symbol polskiego orła, afrykańskie słonie jednoznacznie naprowadzają obserwatora na konkretny temat, dlatego z pomocą takich motywów można stworzyć każde miejsce na ziemi.

tutaj znajdziesz nasze szablony: https://ornamentyka.pl/naklejki/szablony-malarskie/

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę i nasycenie koloru

Polska firmia

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem