Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
Szablony do malowania ścian tygrys

Szablony zwierząt i motyle – szybka dekoracja ścian

Szablony malarskie w ostatnich latach stały się bardzo popularne a po okresie malowania wzorów na ścianach przy pomocy ażurowych wałków nadeszła pora na indywidualne kreacje wnętrz, niestandardowe, asymetryczne, wykorzystujące pojedyncze motywy do tworzenia stylu. W przeszłości podstawową cechą wystroju było jednakowe wykończenie całego pomieszczenia. Jeśli malowano ściany, to wszystkie na ten sam kolor, jeśli je tapetowano, to od góry do dołu tym samym materiałem. Dziś trendy są nieco inne, a we wnętrzach liczy się pomysłowość i wprowadzanie tzw. akcentów, czyli pojedynczej ściany z tapetą, pojedynczego obrazu w ostrym kolorze, dopasowanego do stonowanego wnętrza czy też pojedynczej naklejki lub motywu namalowanego z pomocą szablonu.

Wśród szablonów dominują takie, które mogą zaistnieć w pomieszczeniu, a więc nie malutkie kwiatki czy listki umieszczane rzędami na całej ścianie, lecz jedna duża kompozycja, złożona z kilku roślin, lub jeden okazały ptak zajmujący spory kawałek ściany. Do najbardziej wyrazistych zaliczają się szablony zwierząt i motyle, Tego rodzaju dekoracja jest wyjątkowo wyrazista i wprowadza do wystroju bardzo konkretne elementy, do których zalicza się między innymi nawiązanie do Afryki czy egzotycznego Orientu, a także wprowadzenie męskiego zdecydowanego detalu, dzięki któremu pomieszczenie nie będzie przesłodzone i zbyt delikatne.

Szablony z motylami i zwierzętami to zróżnicowana kategoria dekoracji, dzięki którym można stworzyć wiele ciekawych aranżacji. Tygrys to motyw specyficzny, choć piękny i bardzo modny z uwagi na sporą popularność motywów afrykańskich, nie jest jednak jedyny, bowiem na ścianie w salonie, sypialni czy przedpokoju może pojawić się pies, koń, lew, zebra, kot w wersji dorosłej i dla dzieci, smukłe sylwetki jelonków czy też budzący respekt lew. Nie można zapominać o motylach w wielu odmianach i oczywiście ptakach od tych bardzo dekoracyjnych pawi po wyjątkowo wdzięczne i bardzo swojskie niewielkie słodkie wróbelki. Zobacz najpiękniejsze naklejki na ściany ze zwierzętami: https://ornamentyka.pl/naklejki/naklejki-zwierzeta/

Motywy zwierząt to dekoracje w znacznym stopniu odwzorowujące ludzkie charaktery, dlatego wykorzystując w dekoracji szablon konia, tygrysa czy lwa wyraża się też swoje przekonania, cechy osobowości – od dynamicznych koni po delikatne i bardzo kobiece motyle. W otoczeniu dekoracji mamy przecież czuć się dobrze, dlatego wybór jest związany z tym, co nas w pewnym sensie reprezentuje. Dotyczy to w sumie całej aranżacji wnętrza, a więc wybieranych kolorów, stylizacji, stopnia zagęszczenia mebli i dodatków, ale wprowadzenie konkretnego wzoru tygrysa czy zebry jest symbolicznym przypieczętowaniem całości.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę i nasycenie koloru

Polska firmia

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem