Your Cart
🌞🛠️ Letni remont zyska nowy wymiar z naszą promocją -33%! Użyj kodu LATO33 i odmień swoje ściany! 🎨🏡
podaj w koszyku kod: lato33
-33%
marokańskie wzory na płytki i kafle

Zestaw naklejek jak kafelki to piękne dekoracje, które sprawdzą się na ścianach, meblach, schodach lub drzwiach

Zestaw naklejek jak kafelki stylowa elegancja w każdym pomieszczeniu

Zestaw naklejek jak kafelki imitujące śródziemnomorskie kafelki to piękne dekoracje, które sprawdzą się na ścianach, meblach, schodach lub drzwiach. Tradycyjnie tego typu wzornictwo jest charakterystyczne dla architektury miejskiej, jak również dla aranżacji wnętrz w Hiszpanii, Portugalii i w Maroku. W naturalnych warunkach mozaiki zestaw naklejek jak kafelki składają się z wielu, czasem nawet z ponad kilku tysięcy elementów, pokrywających całe ściany, oraz jako oddzielne kompozycje dekoracyjne. Współcześnie istnieje możliwość zastąpienia oryginalnych mozaiek zestawów naklejek jak kafelki, na których wiernie oddane zostało charakterystyczne śródziemnomorskie wzornictwo. Zestawy naklejek jak kafelki występują w arkuszach, złożonych z pojedynczych naklejek, przeznaczonych do zastosowania bezpośrednio na płytki. Wysoka jakość proponowanych dekoracji sprawia, że grafiki do złudzenia przypominają prawdziwe płytki ceramiczne, ale są znacznie mniej kosztowne niż prawdziwe mozaiki. Jeśli chcemy udekorować tego typu naklejkami na przykład kuchnię lub łazienkę, zalecane jest zabezpieczenie dekoracji warstwą laminatu. Imitujące orientalne płytki naklejki ścienne to dekoracje mieniące się rozmaitymi kolorami, jak również takie, które są utrzymane w jednej, dominującej barwie, najczęściej w błękicie – charakterystycznym dla portugalskiego zdobnictwa. Te piękne zestawy naklejek jak kafelki mogą służyć nie tylko do ozdabiania ścian prywatnych przestrzeni, ale również do uzupełniania aranżacji kawiarni, restauracji, salonów urody, biur lub placówek edukacyjnych. Uniwersalny charakter tych olśniewających grafik sprawia, że dodadzą stylowej elegancji każdemu pomieszczeniu, które będą zdobić. Kolekcja naklejek imitujących śródziemnomorskie mozaiki obfituje w wyjątkowo piękne dekoracje ścienne, inspirowane tradycyjną sztuką marokańską i portugalską. To taki rodzaj ornamentyki, który zawsze znajdzie swoich wielbicieli, ceniących stylowe wnętrza, nawiązujące wystrojem do trendów głęboko zakorzenionych w kulturze orientu. Polecamy :

  • zestaw naklejek jak kafelki do kuchni
  • zestaw naklejek jak kafelki do łazienki
  • zestaw naklejek jak kafelki na schody

Zobacz zestaw naklejek jak kafelki na stronie naszego sklepu

Zestaw naklejek jak kafelki odporne na uszkodzenia

W kolekcji naklejek imitujących mozaiki, znajdziemy również takie, które zainspirowane zostały wzornictwem i kolorystyką płytek Azulejo. Od wieków to właśnie te niebiesko- białe płytki są jednym z najbardziej rozpoznawalnych ornamentów w architekturze Portugalii.

Najczęstszymi motywami pojawiającymi się na mozaikach Azulejo są sceny historyczne, mitologiczne, wzory inspirowane ikonografią religijną, jak również ornamenty geometryczne i roślinne. Tradycyjnie tego typu mozaiki pokrywały całe ściany i podłogi zarówno w architekturze świeckiej, jak i sakralnej Portugalii. Naklejki imitujące mozaiki to doskonała propozycja dla miłośników niepowtarzalnego wzornictwa. Charakterystyczne połączenie motywów roślinnych z geometrycznymi, pozwoli stworzyć unikalne wnętrze, nawiązujące do klimatu słonecznej Portugalii i Maroka. Naklejki z mozaikami można wykorzystać zarówno do pokrycia ścian, jak również do udekorowania innych powierzchni, na przykład drzwi lub mebli. Zestawy naklejek jak kafelki inspirowane sztuką śródziemnomorską można zamówić w różnych rozmiarach. Te piękne dekoracje mogą służyć nie tylko do ozdabiania ścian prywatnych przestrzeni, ale również do uzupełniania aranżacji kawiarni, restauracji, salonów urody, biur lub placówek edukacyjnych. Dekoracje dostępne za pośrednictwem strony internetowej https://ornamentyka.pl/naklejki/naklejki-na- plytki-i- kafelki/ można zamówić w wersji klasycznej, z przeznaczeniem na ścianę lub kafelki nie narażone na częste użytkowanie, albo dodatkowo zabezpieczone ochronnym laminatem. Te ostatnie sprawdzą się jako ozdoby przestrzeni międzyszafkowych, podłóg albo mebli najbardziej podatnych na uszkodzenia.

Darmowa dostawa

dla zamówień powyżej 500 zł

Darmowe próbki materiałów

Sprawdź grubość, fakturę i nasycenie koloru

Polska firmia

Polskie produkty, polska gwarancja

100% personalizacji

Kazdy produkt dopasujemy wymiarem i kolorem